Przegrana juniorów starszych w drugim sparingu

vs

W dniu dzisiejszym Juniorzy Starsi JKS Czarni 1910 Jasło rozegrali swój drugi mecz sparingowy. Gospodarze spotkania, tj. seniorzy Ostoja Kołaczyce okazała się efektywniejsza w poczynaniach na murawie. Spotkanie po 90 minutach zakończyło się wynikiem 3:1 (2:1). Hattrickiem w drużynie gospodarzy popisał się Kowalski Dominik.

Juniorzy Czarnych Jasło już w 3 minucie spotkania, po błędach w obronie i zbyt późnej reakcji bramkarza, stracili pierwszą bramkę. Nie zraziło to jednaknaszych zawodników i podjęli ambitniewalkę o zmianę wyniku na swoją korzyść. Przez pierwsze 20 minut, to gospodarze przeważali w polu i konstruowali akcje w pobliżu pola karnego Niemczyńskiego. Trudy jasielskich juniorów zamieniły się w oczekiwaną bramkę w 31 minucie spotkania. Po składnej akcji na połowie przeciwnika Czarni Jasło wywalczyli rzut wolny, któryobrońca gospodarzy zamienił na rzut rożny. Wrzutkę w pole karne z rożnego wykonał Marek Sury, a po rykoszecie od obrońcy Ostoi do siatki skierował głową Wojtek Kaleta. Wydawało się, że wyrównana gra obu zespołów zakończy się sprawiedliwym wynikiem 1:1. Niestety po kiksach zawodników w okolicy połowy boiska, futbolówka została przeniesiona w okolice 30 metra od naszej bramki, gdzie próbę ratowania podjął Patryk Jamuła, niestety faulując przy tym zawodnika gospodarzy. Rzut wolny jednak nie został w pełni wykorzystany przez zawodników Ostoi, jednak nasi sprezentowali kolejną okazję. Zbyt lekko wybita piłka z pola karnego trafiła pod nogi rywali, następnie została prostopadłym podaniem dostarczona zawodnikowi wbiegającemu w pole karne, a tu po nogach "poczęstował" go nasz bramkarz. Nie mogło być innej decyzji tylko wapno. W43 minucie pada więc druga bramka dla gospodarzy. Do przerwy było więc 2:1.W drugiej połowie obydwa zespoły konstruowały akcje przenosząc futbolówkę w pobliże pola karnego przeciwnika, które chwilami groziły utratą bramki. Jednak to akcje gospodarzy były w większościskładniejsze, wynikiem czego w 57 minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. W grze naszego zespołu bywało chwilami zbyt dużo indywidualizmu co miało wpływ na ostateczny wynik spotkania. Do rozpoczęcia rundy rewanżowej ligi juniorów zostało jeszcze miesiąc z okładem, więc ten czas muszą zawodnicy przepracować nad eliminacją błędów, które powodują, iż gra juniorów nie oddaje w pełni ich możliwości.